Az emberi élet telis-tele van kihívásokkal, örömökkel, bánatokkal és számtalan pillanattal, amelyek formálják a személyiségünket. Ebben a komplex valóságban mindannyian megteremtjük a saját kis világunkat, amelyben gondolataink, érzéseink és vágyaink lakoznak. Ez a belső univerzum formálja, hogyan viszonyulunk a külső világhoz, hogyan értelmezzük a tapasztalatainkat, és hogyan lépünk kapcsolatba másokkal. A gondolatok ereje, a célok kitűzése, a kitartás fontossága, valamint az önfejlesztés mind olyan tényezők, amelyek meghatározzák e saját világ minőségét és gazdagságát.
A Szerelem, mint a Belső Világ Alappillére
A szerelem az egyik legcsodálatosabb érzés a világon - szenvedély és megszállottság, amely nélkül elképzelhetetlen az élet. Néha szavak nélkül is kifejezhetetlen, mégis, amikor szavakba öntjük, még szebbé és meghittebbé válik. Ahogy T. mondta: „Szeretni semmi. Ha szeretnek, az már valami. Ha szeretsz és szeretnek, az a minden." A szerelem az, amikor valakinek a boldogsága fontosabb a saját boldogságodnál - vallja H. Nem számít, mennyi ideje van együtt az ember valakivel, az igazi szerelem mélysége időtlen.

A Gondolkodásmód Formáló Ereje
A motivációs idézetek képesek arra, hogy megadják azt a szükséges lökést, hogy elkezdjünk dolgozni a célokon, megvalósítsuk az álmokat, és kitartsunk a legnehezebb időszakokban is. Sokat lehet tanulni azoktól, akik már mindazt átélték, amit mi éppen most tapasztalunk. Ahhoz, hogy elérjük céljainkat, folyamatosan motiváltnak kell maradnunk. Ez azonban nem jön mindig könnyedén. A napi problémák megoldásában, a folyamatos küzdelemben bizony bárki elfáradhat. Éppen ezért érdemes néha kicsit hátralépni, és foglalkozni a motiváció kérdésével, annak újra fellángolásával. Ahogy Joseph Murphy is említi, „Az vagy, amit egész nap gondolsz, és jellemed a gondolataid összességéből tevődik össze. … Nagyszerű lehetőséggé változtathatsz minden egyes problémát.”
Az alábbiakban összegyűjtött motivációs idézetek segíteni fognak abban, hogy kialakítsunk egy megfelelő gondolkodásmódot, helyén tudjuk kezelni a sikert, illetve más perspektívából tudjunk nézni az életünkre is. A pozitív gondolkodás nem azt jelenti, hogy rózsaszínű szemüveget hordunk és úgy teszünk, mintha minden a legnagyobb rendben volna. A ‘positum’ latin szó jelentése: az, ami van. Pozitívnak lenni tehát azt jelenti, hogy elfogadjuk, ami van és aztán továbblépünk, ahogy Kurt Tepperwein is megfogalmazta.
Célok Kitűzése és Elérése: Az Iránytű a Saját Világunkban
Sok helyen olvashattuk már, hogy mennyire fontos, hogy célokat állítsunk fel. Ez valóban így van! Ha rendelkezünk egy sziklaszilárd céllal, sokkal nagyobb eséllyel fogjuk azt elérni. Az élet minden területén szükség van célok felállítására. Legyen szó pénzügyi, karrier, vagy magánélettel kapcsolatos célokról, nem szabad megspórolnunk az erre szánt időt. „Célozd meg a Holdat! Még ha el is véted, a csillagok között érsz földet.” „Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. „Az emberek nem lusták. Egyszerűen csak olyan céljaik vannak, amelyek nem inspirálják őket.” „Mikor találsz valamit, ami annyira leköt, hogy nap, mint nap akár ingyen is csinálnád, akkor célegyenesben vagy.” „Kevés, hogy önmagában csak álmaink legyenek, ha nincs jövőképünk, ha nem tűzünk ki konkrét köztes állomásokat, és ha nem tervezzük meg az odavezető utat, akkor csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem jutunk el a célig.” „Mi az, ami képessé tesz bennünket, hogy elérjünk egy célt, egy álmot? Csak ez a kis szó: akarom.”
A cél olyan, mint a sarkcsillag: ráállítjuk az iránytűnket, és amikor letérünk az utunkról, segít visszatalálni - mondta Marshall E. Végső soron az ember mindig csak azt találja el, amit célba vesz. Aki a célt ismeri, az tud dönteni, aki döntött, nyugalmat talál, aki megtalálta a nyugalmát, bizonyosságban él. Ha az embernek világos célja van, még a legmostohább úton is haladni fog. Az igazi álmoknak az akadályok adnak erőt. „Cél van csak, út nincs.” - ahogy a szólás mondja, de valójában út is és cél is szükséges. „Útra is szükség van, és célra is. Egyik sem teljes a másik nélkül.” A célok meghatározzák az utat, az egyenes azonban nem feltétlenül a legjobb.
Milyen egy jó cél?
A Siker Múltja és Jövője: Az Emberi Kapcsolatok Szerepe
Van, aki a sikert csak pénzben méri, van, aki csak emberi kapcsolatokban. Azonban a siker nem fekete-fehér, rendkívül sok összetevője lehet. A sikerről alkotott képet nekünk kell kialakítanunk. Az emberi kapcsolatoknak rendkívül fontos szerepe van az életünkben, és még a sikerben is. „A siker nem fogja lejjebb adni, ezért nekünk kell felemelkedni hozzá” - mondta Danny R. „A korlátok csak a fejekben élnek.” „Ha sikeres akarsz lenni, a dolog nagyon egyszerű. Érts ahhoz, amit csinálsz! Szeresd, amit csinálsz! És higgy abban, amit csinálsz!” „A siker titka: kitartás, kemény munka!” „Ahhoz, hogy meggazdagodhass, élvezned kell, amit csinálsz.”
„Nem a siker a kulcs a boldogsághoz. A boldogság a kulcs a sikerhez.” „A sikerhez vezető lift nem működik. Használd a lépcsőt!” „A sikeres ember rendelkezik azzal a szokással, hogy megteszi azokat a dolgokat, amelyeket a sikertelen emberek nem szívesen csinálnak” - Stephen R. „Az élet nem arról szól, hogy megtaláld önmagad. Az élet arról szól, hogy megteremtsd önmagad.” „A siker nem azt jelenti, hogy soha nem hibázunk. A siker azt jelenti, hogy soha nem adjuk fel.” „A sikerhez vezető út (…) rögös, először is, mert erőfeszítést kíván, másodszor pedig, mert a legjobb igyekezet is balul üthet ki. És ki akarná szaporítani a maga baját?” „Ha azt tartod, hogy elveszett vagy, akkor el is vesztél. Ha azt hiszed, hogy nem mered megtenni, akkor nem is mered majd megtenni. Ha nyerni szeretnél, de úgy véled, nem tudsz nyerni, majdnem lehetetlen, hogy sikerüljön. Ha azt tartod, hogy veszíteni fogsz, veszítettél.” „A vereség kór, amire a győzelem az orvosság” - George R. R. „A siker titka az, hogy megkockáztassuk a nem szokványos gondolatokat. A szokványosság a haladás ellensége.” „A „csúcsra jutottam” megfogalmazás mindig zavart, mert onnan már csak lefelé lehet menni.” „A siker titka, hogy egy mindennapi dolgot nem mindennapi mértékben JÓL kell csinálni” - John D. „Csak akkor érhetsz el sikert, ha szilárdul hiszel benne.” „Ha csak azt tesszük, ami nem esik nehezünkre, soha nem leszünk sikeresek.” „A motiváció késztet arra, hogy csinálj valamit. Mindig motivál valami, amikor megteszel valamit (…).” „Az emberek nevetni fognak az álmaidon, aztán meg utálni fognak, amikor megvalósítod őket.” „Voltak olyan pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy elegem van (…), de mindig sikerült új célokat kitűznöm magam elé, és ez elég volt ahhoz, hogy tovább koncentráljak.” „A siker úgy tűnik, a cselekvéssel áll összefüggésben. A sikeres emberek mindig lépnek.” „A sikerhez vezető három lépés közül az utolsó, az első és a közbülső a leglényegesebb” - Ralph S. „Akár van, akár nincs érzéked a sikerhez (…), lehetőséged van arra, hogy kifejleszd ezt a képességedet.” „A siker akkor kopogtat be az ajtódon, ha gondoskodsz róla, hogy pótolhatatlanná válj” - Ralph S. „Az a sikeres ember, aki rájön, mi a helyzet a vállalkozásával, még mielőtt a versenytársai rájönnének” - Roy L. „Nem az lesz sikeres, aki pusztán elkezd valamit.” „Mindenki röhögött az öltözködési stílusomon, de ebben rejlett a sikerem titka.”

Kitartás a Küzdelmek Közepette
Biztosan veled is már előfordult, hogy haladtál a céljaid felé, akár már nagyobb sikerek is értek, de egyszer csak úgy érezted, hogy belefáradtál. Ilyenkor jön jól néhány olyan tanács, amely a kitartásról szól, hiszen legbelül valószínűleg te is tudod, hogy menned kell tovább a megkezdett úton. „Amikor megkísért annak a lehetősége, hogy feladd az álmaidat, küzdj még egy napig, még egy hétig, még egy hónapig, és még egy évig!” „Mindenki képes a terhét cipelni, akármilyen nehéz is, estig. Mindenki el tudja végezni a munkáját, akármilyen nehéz is, egy nap. Mindenki képes kedvesen, türelmesen, szeretően, tisztán élni, míg a nap le nem megy.” „A folyó és a szikla összecsapásából mindig a folyó kerül ki győztesen - de nem az erejének, hanem a kitartásának köszönhetően!” - H. „Néha vereséget szenvedünk. De a vereséget úgysem kerülhetjük el.” „Nincsenek rossz mozdulatok. Csak nem eléggé megismételtek.” „Az életben nem tudjuk elkerülni a fájdalmat! Azt viszont mi választjuk meg, hogy milyen fájdalomban akarunk részesülni.” „Ne add fel. Ne veszítsd el a reményt. A remény az egyetlen dolog, ami erősebb, mint a félelem.” „Az erő nem a testi képességből fakad. Az egy leküzdhetetlen akaratból fakad.” „A világon semmi sem léphet a kitartás helyébe. A kitartás és az elszántság korlátlan hatalommal bír.” „A szikla alatti mélypont azzá a talajjá vált, amire újraépítettem az egész életem” - J. K. „Furcsa dolog, te is bizonyára már ezerszer elmondtad… hogy soha nem fogod megtudni, mire vagy képes, amíg meg nem próbálod.”
„Amikor azt mondod: Feladom, gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: Egek, micsoda lehetőség!” - H. „Sose adjuk fel!” „Az én hitem szerint az ember vagy teljes odaadással műveljen valamit, vagy sehogy.” „Ha esetleg veszít az ember, hát veszít. Nem lehet mindig nyerni.” „A győztesek soha nem adják fel.” „A kudarcot vallottak kilencven százaléka valójában nem bukik el… egyszerűen csak feladják” - Paul J. „Nem szokásom feladni a harcot, mindig a legvégső pillanatig próbálok kitartani, ami persze általában a legrosszabb eredményt szüli.” „Az élet néha olyan, mint egy szilaj ló. Szőrén ülünk rajta, és nem tudjuk, mikor dob le minket.” „Mindig azon aggódok, hogyan fogják az emberek fogadni a következő lépésem.” „Attól, hogy valami felemészti az embert, még nem fogja feladni.” „Az eltökéltség indukálja a teljesítményt. Nem a piciny eltökéltség, nem a durva elhatározottság, nem a futó cél, hanem az erős és fáradhatatlan akarat, amely legyőzi a nehézséget és a veszélyt.” „Az élet tele van csalódásokkal.” „Az élet egyfolytában földet lapátol ránk vagy kókuszdiókat dobál a fejünkre, de mi csak akkor juthatunk ki a kútból, ha minden alkalommal reagálunk.” „Elérni valamit mindig könnyebb, megtartani, az a nehéz. Azért, mert ahhoz napról napra, következetesen kell dolgozni.” „Ha hittel és akarattal mész előre, irigyeid száma is megnő. De ne állj meg, folytasd az utad!” „Tudom, hogy ha egyszer elszántad magad, keresztülviszed, amit a fejedbe vettél.” „Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk.” „A gyönge nem harcol. Aki erősebb, harcol talán egy óra hosszat. A még erősebb hosszú évekig küzd. De egész életén át küzd a legerősebb.” „Tökéletes terv nem létezik, de ez nem ok arra, hogy feladjuk” - Jennifer A. „Mindenki elesik. Az a lényeg, hogy felállunk.” „Sosem az előttünk álló kihívások jelentik a valódi problémát. A probléma az, ha nem hisszük el, hogy le tudjuk küzdeni ezeket. A kétségeink, démonaink, korlátaink legyőzésének kulcsa, ha bizonyosak vagyunk benne, hogy azt tesszük, amit kell.” „A legkisebb és a legnagyobb dologban egyformán csak konoksággal, elszánt akarattal érhet el valamit az ember.” „Nem megtörni: minden ez. Nem belenyugodni, nem elárulni.” „Kitartással lehet versenyt nyerni, igaz? Mindig ezt mondják.” „Eltökélten folytasd!” „Ha el akarok valamit elérni, akkor rá kell jönnöm, hogy bizonyos érzelmek és vágyak összeillenek azzal, amit akarok, és ezek segíteni fognak álmom megvalósításában, míg némely érzelmek és vágyak megnehezítik ezt.” „Soha egyetlen percig nem fordult meg a fejemben, hogy feladom. Mert hiszek abban, hogy az ember legfőbb dolga ezen a világon, hogy az álmait valóra váltsa.” „Talán túl optimista vagyok, mert látom ugyan az utat, amelyet be kell járnom, de azzal is tisztában vagyok, hogy a második félidő több kísértést rejteget.” „Ha az élet nehézségei miatt a padlón kötsz ki, két választásod van. Lent maradsz, vagy felállsz, leporolod a nadrágodat, s emelt fővel továbbmész. Én az utóbbi mellett döntöttem. Valószínűleg néhányszor még fel kell majd tápászkodnom ebben az életben.” „Az emberi szervezet egy valódi csoda, iszonyatos dolgokra képes, és az a vicces, hogy ezt csak agyban kell eldönteni. Alapból azért nem tudja ezt az ember, mert létezik egy agyi gát, amely óv és véd bennünket.” „Lehet valamit akargatni, akarni, és lehet AKARNI.” Vannak holtpontok az életünkben, amikor padlóra kerülünk. „Jó szó a „holtpont”, mert ilyenkor valami tényleg meghal bennünk: a hit vagy a hitetlenség. Akiben a hit hal meg: föladja.” „Az emberek szívesen tetszelegnek a nemtörődömségben, de csak akkor teljesedhetnek ki, akkor lesznek vidámak, ha igényessé válnak önmagukkal szemben.”

Fejlődés és Önmegvalósítás: A Belső Világ Tágítása
A cél az, hogy folyamatosan fejlődjünk, ahogy Carl Gustav Jung is mondta: „Aki kifelé tekint, álmodik, aki befelé, az ébred.” „Fordítsd az arcodat a nap felé és minden árnyék mögéd kerül” - Helen Keller. „Semmi sem gyógyít úgy, mint a mosoly és a nevetés. Ha könnyedebb lélekkel éljük a világot, azt mutatja: szívünk a helyén” - Douglas Pagels. „A lélekgyógyulás tényleg nem más, mint önmagunk megnyitása a valószínűtlen és korlátlan lehetőségek tárháza előtt” - Bruce Goldberg. „Ha nem ismered fel, hogy van hatalmad nemet mondani, soha nem fogsz tudni igazán igent mondani” - Dan Millman. „Soha nem kerülünk olyan helyzetbe, amely meghalad bennünket. Minden helyzet, amellyel szembesülünk, az életünk olyan pontján áll elő, amikor képesek vagyunk túllépni rajta és megtalálni azt a gyógyító választ, ami mindenkin segít” - Chuck Spezzano. „A kaland nem odakint van; a kaland bennünk rejlik” - David Grayson. „Egyedül te magad teremthetsz békét meghasonlott lényed egymással harcoló részei között! … Lépj ki Mája szembefordított tükrei közül, amelyek saját arcod megsokszorozott, egyre távolodó, homályosuló rémképeivel ijesztgetnek számtalan álnév alatt. Az Isteni Fény ragyogása nem vet mulandó árnyékot. …” - Szepes Mária. „Ha olyannak látjuk az embereket, amilyenek, akkor rosszabbá tesszük őket; ha viszont úgy kezeljük őket, mintha azok lennének, aminek lenniük kellene, akkor segítjük őket azzá válni, amivé képesek” - Johann Wolfgang von Goethe. „Amikor ráébredünk, hogy jelenlegi tulajdonságaink, környezetünk, képességeink és fizikai állapotunk mind a múltbeli gondolkodásunk eredményei, némi fogalmat nyerhetünk a tudás értékéről” - Charles F. Haanel. „Nézz csodálattal arra, ami éppen előtted van!” - Florence Scovel Shinn. „Az egészség érzése egészséget eredményez. A gazdagság érzése gazdagságot eredményez. Hogy érzed magad?” - Joseph Murphy. „Tudd, hogy bármi váratlan érkezik az életedbe, az Isten ajándéka, és biztos, hogy hasznodra lesz, feltéve, ha maximálisan kiaknázod. Csak az okoz majd gondot a számodra, amire a saját elképzelésed alapján te magad törekszel” - Brandon Bays. „A világos látáshoz néha elegendő a nézőpont megváltoztatása” - Antoine de Saint-Exupéry.
A fejlődés az egyik legjobb ellenszere az unalomnak, egyben az öregedésnek is. „Az őszinte dicséretnek mágikus hatalma van. Ha azt akarod, hogy a másik fejlődjék, dicsérd őszintén. Ez mindig lehetséges.” „Műveden építs mindennap valamit, mindennap. Néha csak javítsd egy részletét, néha, mikor erőtlen vagy, csak rendezgesd, tedd helyére a rendetlen sorokat és oldalakat.” „Nem biztos, hogy az fejlődés, ha mindenáron előretörünk.” „A múltunk lehet zavaros és fájdalmas, de az nem a pusztulásunk. Ha szerencsénk van, akkor a jövőnk alapja. A zűrzavaron keresztül kell utat találni a lényegeshez” - A férfi fán terem c. „Olykor téved az ember. Azonban az igazi tudás abból fakad, hogy megtanuljuk, hogyan javítsuk ki a hibáinkat.” „Az álom nem az, ami már létezik, de az sem, ami sohasem valósulhat meg.” „Nem tekintgetünk sokáig a múltba.” „A megpróbáltatásokon keresztülmenni olyan, mint sziklának lenni egy kőcsiszolóban. Sok súrlódás és fájdalom árán, de végül ragyogóvá válunk.” „Mindannyian felfedezők vagyunk. A világ a mi felfedezésre váró térképünk.” „Azért nem jut sok értelmes, tanult ember nagy vagyonhoz, mert az iskolában azt tanulta, hogy a hibák rosszak. Az életben az nyer, aki a legtöbb hibát véti, és tanul belőle.”
A Saját Világ Megteremtése és Fenntartása
„Akinek szenvedélyes a lelke, az nem éri be a hétköznapi élet történéseivel, annak több kell, sokkal több. Van, akinek nagy térre van szüksége ahhoz, hogy éljen, én inkább a saját világomban létezem, amelynek az ajtaját olyan szélesre tárhatom, amilyenre akarom” - Lévai Katalin. „Az, amit világnak nevezünk, úgy tűnik, hogy a végtelenségig nyúlik, de valójában hihetetlenül szűk. Egy rész, mit magadból megláthatsz. Egy rész, melyet a kezeddel elérhetsz. Egy rész, melyet érezhetsz. A világ nem valami, amiben minden el van tervezve. A világ valami, amit te alakítasz. (…) A te saját világod” - XXX-Holic c. film. „Butaságokon nevetgélni, saját világot kitalálni, és a világ lenéző beszólásai ellenére is következetesen ragaszkodni annak minden minket boldogító pillanatához, azt hiszem, egyáltalán nem szánalmas dolog, hanem a legbölcsebbek egyike.” „A gondolatainkat a legegyszerűbb irányítani. Ha a hülyeségre van eszünk, akkor a jóra is, és ha a negatív mondatok el tudják hagyni a szánkat, akkor a pozitívak is. Csak akaraterő kell hozzá. Minden a fejünkben és a lelkünkben van; mindenki a saját életéért, a cselekedeteiért, a saját világáért felel, amit maga teremt. Mert mi teremtjük meg a körülményeinket” - Lippai Marianna.

Minden megszülető gyermek a saját világának közepe, aki képtelen megérteni, hogy a saját igényein és szükségletein túl is létezik egy tágabb nagyvilág - mondta Trevor Noah. Az írás áll a legközelebb az igazi varázslathoz. Az írás a semmiből teremt valamit, más világokra nyit ajtót. Az írás hatalmat kínál, hogy alakíthasd a saját világodat, ha a való világ túl sokszor rúg beléd - R. F. Kuang. Mindnyájunknak szüksége van egyfajta kis saját világra, ahol emlékeink legintimebb darabkáit tartjuk - Robert Lawson. Könnyű belemerülni a saját világunkba és túldramatizálni a dolgokat. Ne becsüljük le az érzéseinket és a nehézségeket, de ne felejtsük el azt sem, hogy vannak mások is, akiknek sokkal rosszabb! - Demi Lovato. A gyűlölködő, elutasító gondolat szellemi méreg. Ne gondoljunk rosszat másokról, mert ezzel önmagunkról gondolnánk rosszat. Mi vagyunk a saját világmindenségünk egyetlen gondolkodója, és gondolataink teremtő erejűek - Joseph Murphy. Mindenki a saját világában él. Ha meg akarjuk változtatni a világunkat, nekünk kell megváltoznunk - Ruediger Dahlke. „Nevetni tudni kell, akkor is, ha fáj, Nem haragszom, akkor se, ha megcsaltál. Járd a Te utad, neked kell látnod, Te építed fel saját világod” - Fanka és Kowa.
Bolond az, aki a saját világában él. Én bolond akarok maradni, és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodom, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják - Paulo Coelho. Néha egy lépést kijjebb kell lépni, hogy emlékeztessük magunkat arra, kik vagyunk és hol akarunk lenni. Néha ki kell lépnünk a saját világunkból, hogy megtaláljuk önmagunkat - A pletykafészek c. film.
Az Önmagunkhoz Való Viszony és a Belső Béke
„Te aztán tényleg valaki vagy, tudod? Történjen bármi veled a mindennapok sodrában ugyanúgy állsz helyeden: megpróbálsz adni, s az értékeid szerinti legjobb életet élni. Hát maradj olyan lelkes, mint voltál, s ügyelj a dolgokra, mint eddig. Minden rendbe jön. Végigküzdöttél már sok-sok nehéz időt, ugye? Bizony. Te talpra estél. Talán nem volt leányálom, s nem is tudtad mindig, mit tegyél. De sikerült kitalálnod, merre lépj. Különösen, ha sikerült megőrizned humorod, s nem veszett el mosolyod. Ha belegondolsz, rájössz magad is, hogy milyen erős a személyiséged. Vannak emberek, akiknek nincs mindenre válaszuk, de legalább megpróbálnak reménykedni és hinni. Az ember látja az utat, bármi várja is; minden csak attól függ, hogyan áll hozzá. S ha rád nézek, tényleg… egy varázslatos embert látok” - Ceal Carson.
„Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség” - Albert Einstein. „Amikor megérted, hogy hiteid is teremtmények, amelyeket korábban szerzett tapasztalatok alapján te magad hoztál létre, akkor rájössz, hogy azok megváltoztathatóak, hajlíthatóak, formálhatóak… Ha pedig valamelyik hited a felszínre jutott, akkor az a hit, avagy gondolat - UGYANIS EGY HIT NEM MÁS, MINT EGY GONDOLAT, AMIT KORÁBBAN GONDOLTÁL, S AZÓTA IS GONDOLSZ - hasonló gondolatokat fog vonzani. Ezt nevezzük a „VONZÁS TÖRVÉNYÉNEK”” - Esther és Jerry Hicks. „Mielőtt barátokat szerezhetnénk magunknak, először önmagunkkal kell megbarátkoznunk” - Eleanor Roosevelt. „Ahelyett, hogy mindent bírálgatnánk, ahelyett, hogy a körülményeket és az embereket nekünk tetsző alakzatba próbálnánk hajlítgatni, a béke útján nyugodtan és egyszerűen haladhatunk. Valahányszor meglepetést hoz az élet, az első dolgunk ezentúl az legyen, hogy fölkeressük szívünkben a béke helyét. Megállunk egy pillanatra, és megpihenünk Isten szeretetében. Aztán, ha belső békénk helyreállítása érdekében cselekedetre van szükség, azt az utat választjuk, amely a nyugalmunkból ered. Magabiztosan cselekszünk, mert biztonságban vagyunk. Ha később ismét útmutatásra van szükségünk, könnyen és gyorsan hozzájutunk. Nem azért keressük a békét, hogy szigorú elhatározásokat, hosszú távon érvényes szabályokat hozzunk, hanem hogy a döntéseink azonnal, ebben a pillanatban helyreállítsák a békét. Mert csak akkor lehetünk igazán jók, ha a békénk megvan odabent” - Gerald G. Jampolsky.

Szeretet és Együttérzés: A Külső Világ Színesítése
„Minden csoda alapja a szeretet” - Müller Péter. „Változás: a szolgálóleány neve, akinek segítségével a Természet végrehajtja csodáit” - Mark Twain. „Bármit is teszel, szeresd magad azért, amit teszel. Bármit is gondolsz, szeresd magad azért, mert azt gondolod” - Thaddeus Golas. „A boldogság és a szomorúság a végtelen tudat két arca. Mindkettő múlandó, és egyik sem azonos veled, hiszen te nem a tudat egyik állapota vagy. Te maga a tudat vagy, amely ezeket az állapotokat kinyilvánítja. Ezért jelenti boldogságod kulcsát az azonosulás belső éneddel, amely túl van a negatív és pozitív fogalmán. Amikor megérted valódi természetedet, kezdesz a maradandó boldogság forrásából élni, amely nem valamely konkrét okból fakad, hanem valódi belső öröm. Eltölti életedet a hatalom, a szabadság és a kegyelem” - Deepak Chopra. „Ismertem jót és rosszat, Bűnt és erényt, Jogot és jogtalanságot, Ítélkeztem és megítéltettem, Átmentem születésen és halálon Örömön és szenvedésen, mennyen és poklon, s végül felismertem, hogy mindenben ott vagyok, s bennem ott van minden” - Hazrat Inayat Khan.
„Ha valakiből bizonyos tulajdonságot akarsz kihozni, tégy úgy, mintha az a bizonyos elérendő tulajdonság máris jelleme egyik alapvető vonása volna” - Dale Carnegie. „Az elkövetkező 365 nap mindegyikén úgy tekintek mindenre és mindenkire, mintha először tenném - különösen az apró dolgokra” - Paulo Coelho. „Ember vagyok. Ha nem hibáznék, soha nem tanulnék. Csak úgy haladhatsz előre, ha hibázol” - Alexander McQueen. „Ne próbáld megváltoztatni a világot. Kudarcot fogsz vallani. Próbáld meg szeretni a világot. Lám, a világ megváltozott, Örökre megváltozott” - Sri Chinmoy. „A legtöbb ember azzal szorítja sarokba magát, hogy problémái vannak. Holott nem problémáink vannak, hanem lehetőségeink a döntésre” - Csernus Imre. „Nem kél olyan vágy benned, melyhez ne kelne erő is benned valóra váltani. Meglehet, hogy azért meg kell dolgoznod érte” - Richard Bach. „A gyógyító öröm egyenletes napsütés belül. Ez az élet kiolthatatlan lángja, amely kezdet nélküli s végtelenbe rezgő derűvel világítja meg a körülötte hullámzó erők szimbólumokban kifejeződő jelbeszédét” - Szepes Mária. „Egyikünk élete sem könnyű. És akkor? Legyen bennünk kitartás, és mindenekelőtt bízzunk önmagunkban. Hinnünk kell benne, hogy tehetségesek vagyunk valamiben, és ezt a valamit -kerül, amibe kerül- meg tudjuk valósítani” - Marie Curie.
„Észrevetted, mennyivel többet hallasz, ha ítélkezés nélkül figyelsz a dolgokra?” - Stephanie Dowrick. „Minden hátrány magával hozza a vele egyenértékű előny csíráját” - Napoleon Hill. „…Ha egy külső jelenség bánt, tulajdonképpen nem maga a jelenség nyugtalanít, hanem a róla alkotott elképzelésed. Márpedig csak tőled függ, hogy ezt megszüntesd. Ha a rossz érzés oka a lelkedben rejlik - tulajdonoddá, elválaszthatatlan részeddé lett -, ugyan ki akadályozhatná meg hogy hibás felfogásodat magad orvosold?” - Marcus Aurelius.
Milyen egy jó cél?
Az Én és a Világ: Önreflexió és Távlatok
„Nincs a világon még egy ugyanilyen ember. Egyes részleteket tekintve sokan hasonlítanak hozzám, de egészében véve senki. Ennélfogva bármit teszek, azt magamnak tulajdoníthatom, hiszen én magam választottam. Én rendelkezem mindenemmel - a testemmel és annak minden mozdulatával; az elmémmel, valamennyi gondolatommal és ötletemmel; a szememmel és a képekkel, melyeket észrevesz; az érzéseimmel, legyen bár az harag, öröm, csüggedés, szeretet, csalódottság, vagy izgalom; a számmal és minden szóval, ami elhagyja, akár udvarias, akár durva, kedves, helyénvaló vagy sem; a hangommal, legyen az hangos vagy kellemes; minden cselekedetemmel, függetlenül attól, hogy saját magamra vagy másokra irányul. Magam birtoklom a képzeletemet, az álmaimat, reményeimet és félelmeimet. Az enyémek győzelmeim és sikereim, kudarcaim és balfogásaim. Mivel a magam ura vagyok, tökéletesen megismerhetem magamat. Ezáltal minden részemhez bensőséges szeretet és barátság fűzhet. Minden porcikámat érdekeimnek megfelelően használhatom. Tudom, hogy akadnak bennem érthetetlen vagy számomra még ismeretlen vonások, de amíg barátsággal és szeretettel viszonyulok magamhoz, addig bátran és bizakodva kereshetem a rejtélyek megoldását és önmagam jobb megértésének lehetőségeit. Akármilyennek tűnök, bármit mondok vagy teszek, gondolok vagy érzek egy adott pillanatban, az mind-mind én vagyok. Bármely időpontban hitelesen képviselem saját magamat. Ha később visszagondolok arra, milyennek mutatkoztam, szavaimra, cselekedeteimre, eszméimre és indulataimra, talán ez vagy az tőlem idegennek tetszik majd. Akkor elvethetem azt, ami nem hozzám való, megtarthatom azt, amit lényemhez megfelelőnek bizonyult, és kitalálhatok valami újat ahelyett, amitől elfordultam. Érzékeim és képességeim segítségével megállhatom a helyemet, közel kerülhetek másokhoz, eredményeket érhetek el, értelmet és rendszert vihetek az engem körülvevő személyek és dolgok tömegébe. Bírok magammal, tehát irányíthatom ma…” (Bryan White)
„Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan” - Antoine de Saint-Exupéry. „Bármihez, amit megtehetsz vagy megálmodsz fogj hozzá! A merészségben zsenialitás, erő és varázslat rejlik” - Goethe. „Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb, hogy soha ne hagyd abba a kérdezősködést” - Albert Einstein. „Egy olvasó ezernyi életet megél, mielőtt meghal. Aki soha nem olvas, csak egyet” - George R. R. Martin. „Egy gyermek egyedül a könyvével valahol bent a lélek titkos szobáiban saját képeket alkot, amelyek minden mást felülmúlnak. Ezekre a képekre az embereknek szüksége van. Azon a napon, amikor a gyerekek fantáziája többé már nem tudja megalkotni őket, azon a napon az emberiség szegény lesz. Minden nagy dolog, ami a világban történt, először egy ember fantáziájában történt, és hogy a holnap világa hogyan fog kinézni, nagyrészt annak a képzelőerőnek a mértékétől függ, amit azok birtokolnak, akik éppen most tanulnak meg olvasni” - Astrid Lindgren.
„Nemes szép élethez nem kellenek nagy cselekedetek. Elég, ha a mindennapi élet apró cselekedeteiben megnyilvánul a nagyság” - Babits Mihály. „A jó szülők gyökereket és szárnyakat adnak gyermekeiknek.” „Nehéz megítélni, mi a jó és mi a rossz. Néha a dolgok, amik rossznak tűnnek, később jóra fordulnak, és fordítva.” „Nincsen szebb kora az emberiségnek, mint az első ifjúság évei.” „Az igazi Ajándék nem a dobozokban van, nem szép papírokkal becsomagolva. Az Ajándék másutt van. Az Ajándék, az igazi, éppen az, aki mindezeket kapja. Te magad vagy az Ajándék. Mert megszülettél. Mert csodás része lettél a világnak” - A. A. Milne. „A nehéz nem azt jelenti, hogy lehetetlen. A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat” - J. J. (Walt Disney).

„Élj, mintha a Föld lenne a mennyország. Álmodj, mintha semmi sem lenne lehetetlen. Táncolj, mintha senki se látná. Szeress, mintha még soha nem bántottak volna. Énekelj, mintha senki sem hallgatna. Játssz, mintha nem lennének győztesek. Nevess, mintha senki sem hallaná. Adj, mintha lenne mindenből bőven.” „Hahó világ!” - Csukás István. „Gyermekkorunk egyik legszebb pillanatai azok, mikor szüleink énekeltek verset, altatót mondtak nekünk, mert nem csak élveztük és tapasztalatot kaphattunk tőlük, hanem szívüket, lelküket beleadták és ettől lett olyan szép, mint ahogy később visszagondolunk rá.” „Senki sem képes arra, amit a nagyszülők tesznek a kisgyerekekkel.” „A boldogságból békességet, és a békességből boldogságot nyerünk.”
„A hely, ahol időt töltesz azokkal, akiket szeretsz. A hely, ahová egy út vezet, amin soha nem tévedsz el. Az ember ott van otthon, ahol a kalapját felakasztja. Nem létezik olyan kicsi ház, ahová ne férne be sok barát. Aki belép a házunkba, inkább minket csodáljon meg, mint a berendezésünket. Van egy hely, ahová visszatérhetsz - ez az otthon. Van valaki, aki szeret otthon - ez a család. Az, hogy család vagytok, azt jelenti, hogy valami csodálatos részei vagytok. Ez azt jelenti, hogy szeretni fogtok és szeretve lesztek egész életetek során. A család a természet egyik mesterműve. Ha meg akarja változtatni a világot, menjen haza és szeresse a családját. A család olyan, mint a fa ágai. A család nem mindig vér szerinti kapcsolat. A döntés, hogy gyermeket vállalsz, nagyon komoly. Látja a rendetlenséget? A férjnek kockázatos túl későn hazaérnie. Itthon én vagyok a főnök. Mielőtt gyerekeim voltak, munka után otthon pihentem. Soha nem mentem férjhez, mert van három háziállatom, amelyek ugyanúgy működnek, mint egy férj.”