Palcsó Tamás a „Hal a tortán” című műsorban: Egy Megasztáros Élmény

Palcsó Tamás a Hal a tortán díszletében

A „Hal a tortán” című televíziós műsor a magyar celebritások konyhai képességeit, vendéglátó készségeit és személyiségük rejtett oldalait tárja fel a nézők előtt. A műsor különösen emlékezetes pillanatokat tartogatott, amikor Palcsó Tamás, a „Megasztár” második helyezettje is részt vett a hét sztárszakácsai között. Az ő szereplése, akárcsak a többi hírességé, tele volt meglepetésekkel, humorral és olykor feszültséggel, bepillantást engedve a képernyőn túli életükbe.

A "Hal a tortán" Alapkoncepciója és népszerűsége

A „Hal a tortán” egy olyan formátum, ahol ismert személyiségek mérik össze vendéglátói és konyhai tudásukat. Minden héten egy-egy híresség látja vendégül a többi szereplőt a saját otthonában, vagy egy általa választott helyszínen, és elkészíti a vacsorát. A cél nem csupán a főzésről szól, hanem a hangulat megteremtéséről, a szórakoztatásról és arról is, hogyan illenek össze a különböző karakterek egy asztal körül. A vendégek pontozzák az ételeket, a hangulatot és az összképet, ami sokszor váratlan fordulatokat eredményez. A műsor népszerűségét éppen az adja, hogy a nézők betekintést nyerhetnek a hírességek mindennapjaiba, láthatják őket egy kevésbé megszokott szerepben, és tanúi lehetnek spontán, emberi reakcióiknak. A heti menü és a meglepetésprogramok gyakran tükrözik a házigazda személyiségét, érdeklődési körét, és sokszor próbára teszik a vendégeket is.

Palcsó Tamás Hete: Egy Megasztáros a Konyhában

Palcsó Tamás, a „Megasztár 2” második helyezettje, az egyik héten a „Hal a tortán” szakácsai között szerepelt. Mellette Maria Geronazzo, Bencsik Tamara, Szendrey Zsolt és Zana József is megmérettette magát. Tamás részvétele a műsorban különösen érdekes volt, hiszen őt elsősorban énekesként ismerte meg a közönség, így a konyhai produkciója sokak számára újdonságként hatott.

A héten belül Zana József viselkedése jelentette a legtöbb feszültséget. Zana állandóan Maria Geronazzót piszkálta a szája miatt, ami feszült légkört teremtett. Palcsó Tamás éles megfigyelőként levette a lényeget: "A Józsi bácsi az nem annyira szereti a Mariat." Ez a mondat rávilágított a helyzet abszurditására és Tamás helyzetfelismerő képességére. A Zana által tanúsított tiszteletlenség ellentétben állt a műsor alapvető vendéglátói elveivel, de Palcsó Tamás higgadtsága és humoros meglátása segített enyhíteni a helyzeten.

Bangó Margit - Hal a tortán 5.

A héten egyébként is sok pikáns részletre derült fény. Palcsónál például be kellett öltözni, ami egy vidám hangulatot teremtett, és segített oldani a feszültséget. Tamaránál Maria bevallotta, majd meg is mutatta, hogy 30 éve nem hord bugyit. Sőt, még táncikált is tigrismamuszban, az „I need a hero” című dalt énekelve, a „nyálcsorgató vén kecske” társaságában. A hétre a koronát természetesen a pénteki nap tette fel, amikor Maria asszony volt a vendéglátó. Kártyavetéssel találta ki a menüt, majd megalkotta a vacsorát. Bár állítása szerint nagy szakács, a sütő gombját nem és nem találta a tűzhelyen. Végül azért csak elkészült az olasz menü, de hiába volt minden igyekezet, a vendégek nem voltak elégedettek. Leginkább Józsi bá' kritizálta az ételeket, és végig erőltetetten poénkodni próbált.

A Hét Egyéb Jelentős Vendéglátói és Emlékezetes Pillanatok

A „Hal a tortán” nemcsak Palcsó Tamás hetével, hanem számos más emlékezetes szereplővel és pillanattal is beírta magát a televíziózás történetébe. Nézzük meg a többi házigazda és a velük kapcsolatos legfontosabb történéseket, amelyek mind hozzájárultak a műsor sokszínűségéhez és népszerűségéhez.

Maksa Zoltán: A Melegszendvics Specialistája

A hét első vendéglátója Maksa Zoltán humorista volt. Maksa sosem volt nagy szakács, ez hamar kiderült az adásban. Elmondása szerint mindig olyan lánnyal járt, aki nagyon jól főzött, és amikor nem volt senkije, édesanyjánál lakott, így nem szorult rá, hogy megtanuljon főzni. Nagy rajongója a mélyhűtött termékeknek. „Tizenöt éve csinálok melegszendvicset, amihez májkrémet és löncshúst keverek össze. Eddig sikeres volt, most a lányok nem nagyon rajongtak érte” - tette hozzá a humorista. Felesége, Csilla segítette a főzésben, mégsem a több fogásos menü jelentette a legnagyobb kihívást. Maksa imádkozott, hogy kávét ne kérjen senki, mert ő nem iszik, és megfőzni sem tud egy rendes kávét. Erre Ágnes első mondata az volt, hogy hulla fáradt, és nagyon szeretne inni egy feketét. A farsang jegyében Ágnes és Maksa Zoltán a Star Wars-t varázsolta a vacsoraasztalhoz.

Vámosi Viki: A Farsangi Jelmezbál

Maksa Zoltán után a hét második vendéglátója Vámosi Viki, a gyönyörű modell volt. A vörös szépség a farsangi szezonra való tekintettel jelmezbált rendezett. Viki nem a jól bevált receptjei alapján állította össze a menüt, hanem barátaival közösen találták ki a fogásokat. „A fánkkal gyűlt meg leginkább a bajom. Majdnem feladtam, de aztán egy kis „varázspor” segítségével sikerült azt is elkészíteni” - titokzatoskodott Viki. A vicces öltözékek egy ideig elvonták a figyelmet az ételről. A legnagyobb sikert Klapka György Medveczky Ilona jelmeze aratta. Viki szerint nagyon jól sikerült a beöltözés, és jó ötletnek bizonyult ez a kis farsangi hangulat.

Klapka György: A Poénos Üzletember

A hét sztárszakácsai nagyon készültek a szerda estére, mert Klapka György kaviárt, homárlevest és langusztát ígért a társaságnak. Az exkluzív ételek helyett azonban más került asztalra, de végül senki nem bánta az ismert üzletember poénját, akiről kiderült, rutinosan mozog a konyhában. „Poénra vettem a vendéglátást. A beígért kaviár, homár és languszta helyett egy egyszerű fokhagymalevest és paprikás krumplit készítettem” - vallotta be az üzletember, aki a gazdasági világválság miatt döntött a 3600 forintból elkészíthető ételek mellett. „Mindenki meglepődött, de végül jól jött ki a dolog. Nánási Pali például azt mondta, hogy nem eszik fokhagymalevest, de megkóstolta és nagyon ízlett neki is. Szeretek és tudok is főzni. Karácsonykor például mindig én sütöm a bejglit” - tette hozzá Klapka György, aki a piacon alkudozva vásárolt be. A paprikás krumpli mellé a vendéglátó zenészeket hívott, hogy igazi buli hangulat legyen. „Imádom a cigány zenét és ehhez a menühöz nagyon jól illet is.”

Klapka György főz a Hal a tortánban

Nánási Pali: A Fotós Nyúlpörköltje

Csütörtök este Nánási Pali látta vendégül Ágnest, Vámos Vikit, Klapka Györgyöt és Maksa Zoltánt. Nánási Pali hol máshol, mint fotóstúdiója közepén látta vendégül a heti szakácsokat. „Úgy gondoltam, ez a helyszín jellemez engem igazán. Már sokszor szerveztünk ide ’céges’ bulit, igaz, akkor 30-40 ember gyűlt össze, úgyhogy jobban betöltöttük a teret” - mondta Nánási Pali. „A többieket talán meglepte a helyszín, de igyekeztem hangulatossá tenni a környezetet” - tette hozzá a fotós, akinek kamerája előtt ’nyuszi lányok’ és hírességek tucatjai fordultak meg. A fotós azt is elárulta, egyáltalán nem tud főzni, így munkatársait kérte meg, segítsenek neki. „Egyáltalán nem vagyok jó szakács, szinte semmit nem tudok elkészíteni. Ezért gondoltam, hogy megkérem az én kis csapatomat, a főzésben is segítsenek. Az ételek kiválasztásában kicsit próbáltunk a megszokott dolgoktól elrugaszkodni, így nyulat készítettünk, ami a lányoknak nem nagyon tetszett” - mesélte Nánási Pali, aki egyik fogásának az Ördög golyó nevet adta. A fotós a programban is inkább Klapka Györgynek és Maksa Zoltánnak kedvezett. „Kicsit tartottam a sztriptíz tánctól, de úgy oldottam meg az ültetésnél, hogy a lányok távolabb legyenek, hátha akkor jobban fogadják a dolgot.”

Ágnes: A Konyhatündér Meglepetése

A hét utolsó estéjén Ágnes látta vendégül a csapatot. Az énekesnő egész héten ügyesen titkolta, hogy egy igazi konyhatündér. Ágnes kenyérlángossal, hagymalevessel, rakott hústállal és háromféle desszerttel várta vendégeit. Ágnes rutinosan a Nagycsarnokban vásárolt be vacsorájához, az alapanyagokkal dugóba került, de a gyakorlat segítette az énekesnőt, és nyolc karú polipként úrrá lett a káoszon. „A pénteki nap olyan tekintetben szerencsétlen, hogy addigra nagyon elfárad mindenki az éjszakába nyúló vendégségek miatt. Ezt is egész héten titokban tartotta, így csapattársai meg voltak győződve arról, hogy az énekesnő még egy rántottát sem tud elkészíteni egyedül.” A társaság péntek estére teljesen összerázódott. „A hét elején még mindenki idegen volt, de nagyon jól összebarátkoztunk, telefonszámot cseréltünk, és a műsor felvétele óta is találkoztunk már” - mondta Ágnes, aki Nánási Pali ajándékától sírva fakadt pénteken. „Pali bekeretezett képeket hozott. Nagyon meghatódtam, mert tetszettek a fotók, és olyan ritka az, hogy valaki ilyen figyelmes legyen. Az elmúlt tíz éves pályafutásom alatt rengeteg fotóssal találkoztam, temérdek mennyiségű kép készült rólam, de nagyon kritikus vagyok. Pali képei nagyon tetszettek, és megérintett, hogy hihetetlen igényességgel bekeretezte nekem őket.”

Ugyanaz a Menü: A Hét Főszereplői és a kihívás

Egy másik héten a „Hal a tortán” szakácsai, Bagi Iván, Németh Lajos, Váczi Gergő, Karda Beáta és Hargitay Bea, mind ugyanazt a menüt kellett elkészítsék: zöldséglevest, wellington bélszínt és csoki szuflét. Ez a feladat különösen nagy kihívást jelentett, hiszen a cél nem csupán az ételek elkészítése volt, hanem az is, hogy a saját személyiségüket is bele tudják csempészni a kötött menübe.

Bagi Iván: A Humorista és a Nyers Hús Fóbiája

Bagi Iván volt az első, aki nekifogott a menünek, segítségként egykori ovis társát, Bencét hívta el. „Sokkal nehezebb volt így főzni, hogy adott a három fogás. A zöldségleves még annyira nem is bonyolult, mint a wellington bélszín, ami speciális tapasztalatot igényel” - mesélte Bagi Iván. A humorista a főzés közben sem mellőzte a poénokat. Folyamatosan parodizált, és pár feladatot Bencére hagyott. A nyers hús például taszította Ivánt. Karda Bea, Hargitay Bea, Németh Lajos és Váczi Gergő ajándékokkal érkezett Ivánhoz, aki a welcome drink előtt különleges meglepetéssel készült. „Együtt énekeltem Komár Lacival. Ez nekem annyira megható és emlékezetes pillanat volt, hogy mindig is hálás leszek neki ezért.”

Németh Lajos: A Meteorológus Rapper

Másodikként Németh Lajos küzdött meg a menü elkészítésével. A TV2 meteorológusa L.L. Junior segítségét kérte. A vacsora előtt a páros közös rap dallal lepte meg a társaságot, amely megalapozta a buli hangulatot. „Junior nagyon szimpatikus volt, ezért gondoltam, hogy ő segíthetne nekem” - mesélte Németh Lajos. „Nagyon nehéz ételeket kaptunk, nem is tudtam, hogy mi az a wellington bélszín vagy a csoki szuflé, de azért sikerült megküzdeni a feladattal.” Az ételek mellett ezen az estén a bulizás kapott nagy hangsúlyt. „Junior írta a dalt, de az előadásba már én is beszálltam. Persze nem vagyok profi rapper, énekelni sem tudok. Az egészben a kihívás tetszett, hogy ezt meg tudom-e csinálni” - vallotta be a TV2 meteorológusa, aki egy turistaházba hívta vendégségbe a társaságot.

Németh Lajos rapelő a Hal a tortánban

Karda Bea: A Tisztaság Mániás Énekesnő

Szerda este Karda Bea látta vendégül a szakácsokat. Az énekesnő saját bevallása szerint nem egy konyhatündér, ritkán főz, és megijedt attól, hogy wellington bélszínt kell készítenie. Bea éppen ezért rutinosabb barátját, Nádas Györgyöt hívta segítségül. „Nem tudom, hogy mit kezdtem volna nélküle. Az biztos, hogy most először és utoljára készítettem wellington bélszínt” - vallotta be Karda Bea, aki tisztaság mániája miatt folyton törölgetett, takarított a főzés közben. Az ételek mellett Bea nagy hangsúlyt fektetett a jó hangulatra is. Az ABBA „Mamma Mia” című slágerére készült, a vendégekről szóló szöveget az énekesnő két barátnőjével adta elő.

Hargitai Bea: A Nagymama Segítsége

A „Hal a tortán” csütörtöki szakácsa Senorita Szöszi, azaz Hargitai Bea volt. A modell menüsorának elkészítését nem bízta a véletlenre, nagymamáját hívta segítségül. „Nem nagyon szoktunk közösen főzni, inkább csak nézni szoktam, ahogy a nagyi főz” - mesélte Hargitai Bea. „Számomra ez ugyanolyan kihívás volt, mintha az általam kitalált ételeket kellett volna elkészíteni, nem vagyok nagy szakács. A tészta gyúrást is a nagyira hagytam, neki úgyis gyakorlata van benne” - tette hozzá a modell. A csütörtökre talán már megunt menüsort ivós activity követte, ami csak fokozta az egyébként sem rossz hangulatot.

Váczi Gergő: A Minőségi Alapanyagok Híve

A pénteki sztárszakácsnak, Váczi Gergőnek volt talán a legnehezebb dolga. A vendégek ugyanis már négyszer ették meg a zöldséglevest, a wellington bélszínt és a csoki szuflét. A műsorvezetőt azonban nem keserítette el a feladat, piacra ment, és ismerőseitől minőségi alapanyagokat szerzett be. „Rengeteg múlik az alapanyagokon. Én például belga csokit használtam, és egy mesterszakács rendelt nekem bélszínt” - tette hozzá a TV2 műsorvezetője, aki barátját, a Sugarloaf gitárosát, Tóth Szabit hívta segítségül. A közös főzést gondos terítés követte, Gergő és Szabi még a terítőt is tökéletesen simára vasalta.

További Hírességek Konyhai Kalandjai

A „Hal a tortán” a kezdetektől fogva rengeteg hírességet látott vendégül, akik mind hozták a saját stílusukat, humorukat és konyhai képességeiket. Az alábbiakban további emlékezetes pillanatokat és karaktereket gyűjtöttünk össze.

Kálloy Molnár Péter: A Családi Összefogás

A hét utolsó estéjén Kálloy Molnár Péter látta vendégül Novák Henit, Onyutha Juditot, Sipos F. Tamást és Galla Miklóst. Péntekre már igazi baráti társasággá alakult a „Hal a tortán” csapata. Kálloy Molnár Péter saját bevallása szerint éppen ezért az esélytelenek nyugalmával vágott neki menüjének. „Én nagyon ritkán főzök, vendéglátónak viszont jó vagyok. Éppen ezért segítséget hívtam. A kisfiam és édesanyám a főzésben segített, a feleségem szépen megterítette az asztalt, így rám igazából csak a kellemes feladat hárult: vendégül kellett látnom a többieket” - emlékezett vissza a színész. Kálloy Molnár Péter pedig mindent megtett, hogy a csapat jól szórakozzon. A péntekre kissé elfáradt társaságnak Kovács Áron és Bebe elénekelte Péter legújabb filmjének, a Papírkutyáknak a főcímdalát. A zenés kis blokkal azonban nem ért véget a meglepetések sora. „Nagyon szeretem a finom koktélokat, így jutott eszembe, hogy Lajsz Andrisékat hívom el, hogy kényeztessenek minket.”

Galla Miklós: Az Angol Humor és a Krumplipucolási Nehézségek

Az angol humor hazai híve, Galla Miklós látta vendégül a heti sztárszakácsokat csütörtökön. A humoristáról gyorsan kiderült, nem egy gyakorlott szakács. Miklósnak meggyűlt a baja a krumplipucolással és a palacsinta készítéssel is. A meglepetésként előadott dal és stand up comedy viszont tökéletesre sikerült. Galla Miklós először mesélt szomorú szerelméről.

Kelemen Anna: A Megjelenés Mindennél Előbb

Kelemen Anna a főzés helyett, vagy mellett kinézetére is nagy hangsúlyt fektetett. Madame Pompadournak öltözve főzött és fogadta vendégeit. A főzésben profi segítsége volt. Anna vacsorája lényegesen nyugodtabb hangulatban telt, mint Győzőé. Az ételek között szerepelt egy vágyfokozó csokitorta is.

Varga Győző: A Döbrögi Vadász

Varga Győző döbrögiként indult vadászni, először vaddisznóra, majd libára ment. A konyhai driftelése után kastélyában fogadta a vendégeket. Az étel sem ízlett mindenkinek, a két meglepő produkció azonban végképp megosztotta a társaságot.

Tóth Szabi: A Gitáros Bevásárlás és a Vendetta

Húsz perc ide vagy oda, nem lehet százas nélkül vásárolni, Szabi ezért ötletesen elővette gitárját, de még rá sem pendített, mikor meglett az a százas. A főzésben egyik barátja segítette, már ha ezt annak lehet nevezni. Miután négy pasi összeügyeskedte a vacsit, jött az első meglepetés: az olaszos hangzású dal, amelyből senki sem maradt ki, és Szabi véleményét is végre meghallgatták. Szabi beharangozott meglepetése végül vicces lett és nem bántó.

Geronazzo Mária: A Virslis Show és a Káosz a Konyhában

A piacon Mária profi volt, behajolt ide, mosolygott oda. Majd Komár Laci megjegyzésére megtudhattuk azt is, miként viselkednek Mária mellei a futás hatására. Büszkén mutatta tudományát Mária, először kettő, majd három, majd négy virsli. Szerinte tízzel is menne. Geronazzo Mária ordított, magából kikelve. Szabi mindenkit elküldött melegebb éghajlatra. Mária békítési célzatú monológja nem vezetett eredményre. A pénteki napon Maria asszony volt a vendéglátó. Kártyát vetve találta ki a menüt, majd megalkotta a vacsorát. Bár állítása szerint nagy szakács, a sütő gombját nem és nem találta a tűzhelyen. Végül azért csak elkészült az olasz menü, de hiába volt minden igyekezet, a vendégek nem voltak elégedettek.

Terry Black: A Spórolós Profi

Igazán rutinosan ment a bevásárlás Terry Blacknek! Még spórolt is nyolc percet!

Komár Laci: A Balhés Esték Királya

Komár Laci magába csomagolt ajándékot egy plakátjába, ezt pedig Keleti Györgyi tette szóvá, aztán következett a „visszavágó”. Előkerült egy újságcikk is, amelyre igen érzékenyen reagált a társaság. Komár Laci védekezett, Terry mentette, ami menthető, Györgyi az igazát védte, Mária hallgatott. Egyedül Szabi távozott, de a balhénak ezzel nem volt vége! Szabi lenullázta Terryt! Miután kissé elcsendesedett a balhé, Terry felszolgálta a vacsorát is. Komár Laci csinált magának külön egy rántottát, és közben elmagyarázta a dolgokat. Komár Laci az időre történő bevásárlást futva, szaladva vitte véghez, egy sárga lap azért így is becsúszott a szigorú bírótól. Az énekes arról beszélt, hogy hatszor volt trippere, persze a dolog igazságtartalmáért senki sem vállal felelősséget. Erotikus fordulatot vett Komár Laci estéje.

Komár László a Hal a tortán asztalánál

Keleti Györgyi: Az Azbesztszájas Házigazda

Keleti Györgyi sokat nem sürgölődött a konyhában. A desszertet cukrász sütötte, a főételt édesanyja, a levest viszont ő. Amit meg is kóstolt úgy melegében! Nem égett le a szája. Keleti Györgyi Samantha Foxozott, beszállt Szabi is, ám ekkor jött csak Geronazzo Mária.

Dér Heni: A Pénzkereső Pártával

Dér Heni nem volt szívbajos, ha kellett, még apukákkal is üzletelt a Vörösmarty téren, hogy összejöjjön az esti vacsora alapanyaga. Heni búsan vette tudomásul, hogy Leó és Csaba csak egyetlen szál virággal érkeztek, a Jánostól kapott szexis top azért javított a hangulatán. Miközben Heni a konyhában szorgoskodott, hogy jó vendéglátóhoz méltón kiszolgálja a csapatot, addig Ágica és Leó nyílt háborúba kezdett. Dér Heni sem bírja sokáig civakodásukat.

Sebeők János: Az Önmagát Áruló Filozófus

Na kinek mennyit ér meg egy Sebeők János fénykép?

Ágica: A Zokogó Főzés és a Szomszédok Haragja

Ágica úszott és kapkodott, a feszültséget egy kis töménnyel oldotta. Pénzkeresés gyanánt hajat mosott Binder Gézánál Ágica. Leó rácuppant Ágica melleire. Folytatva a hétfőn megkezdett szokását, Leó le nem szállt Ágica zsömléiről. Mellközpontúságát néha feledtette a poharak iránti ellenszenve. Leó és Ágica között a hangulat fokozódott, de végül egy dühös szomszédnak lett elege az egész vendégseregből.

Leó: Az Indiana Jones Kincskereső és a Kínai Hálószoba

Leó kincskeresőként kereste meg a vacsorára valót. Lakásába érve az a furcsaság is kiderült, hogy miféle kínai szöveg díszíti hálószobája falát! „Nyisd ki a szádat, kapd be!… harapjál” - ez a mondat hagyta el Leó száját Ágica irányába. A vendéglátónak szerencséje volt, hogy kint sürgölődött a konyhában.

Gyetván Csaba: Az Idegenvezető és a Sztriptíz

Egész szép pénzt keresett össze Csaba az idegenvezetéssel, bár több puszit kapott, mint pénzt, így is jutott bőven a vacsorára! Gyetván Csaba segítségül hívta barátját Fábiót, aki olasz mester lévén adott egy-két tippet Szilárdnak. Elszabadultak az indulatok Csabánál, ebben nem volt szerepe a túl kicsi előételnek és a túl húsos főételnek.

Gombos Edina: A Húsvétaszító és a Kubai Konyha

Ezen az estén a húsvétaszító-réteggel bevont Gombos Edina főzött a társaságnak, ami nem magyar és nem kubai. Kiderült, hogy fér meg egymás mellett a sonka és a yucca. Edina megvétózta férje kubai sütikészítésre vonatkozó ötletét, mondván: Albertóék olyan cukrosan esznek mindent Kubában, hogy attól egy pörkölthöz szokott magyarnak egészen biztosan kihullik az összes foga. „Hiányérzetem van, mert amit elterveztem, azt nem tudtam teljesen megcsinálni. Elfelejtettem az avokádót, a Cuba Libre-t, nem tudtam megcsinálni a banánchips két változatát, amit ismerek.”

Bangó Margit - Hal a tortán 5.

Korda György: A Profi Előadóművész a Konyhában

Korda Györgyöt lépten-nyomon felismerték, megszólították, gratuláltak, és mint jó előadóművész, ő ezt meg is hálálta. Korda György a konyhában is a tőle elvárható módon főzött: tulajdonképpen sehogy. De azt nagyon jól! A vacsora elején Gyuri vendégeinek megint leesett az áll, ismét Puskás Petitől. A tálalásban profi Korda György az éneklésben talán még profibb. Klárika petrezselymet árul a piacon.

Balázs Klári: A Patyolat Tisztaság és a Sonkatoszogatás

Klárika patyolat tisztán és gumikesztyűben fogott neki a főzésnek. Amúgy rutinos, de a főtt sonkával mintha először találkozott volna. Puskás Peti érdekes ajándékkal kedveskedett Klárikának, egy fallosz alakú tortaformát hozott.

Puskás Peti: A Telefonfüggő és a Törött Tojások

Puskás Peti és barátja gitáros bevásárlást csapott, aminek a tojások bánták kárát. Sebaj, kaptak még egy tálcával. Közben pedig egy nyúl lopakodott be Peti házába. Puskás Peti egyfolytában a telefonon lógott főzés közben, magától még a tojás sem akart megfőni.

Kaszás Géza: Az 50-es Évek Rock and Roll Partija

Kaszás Géza az 50-es évek világába repítette vendégeit. Jampecok, fel lehet kötni a csőnadrágot - rock and roll party füllyukasztással. Géza évekig dolgozott egy profi szakács mellett, így nagyon sok mindent ellesett tőle. A buli a tetőfokára hágott, István kiborult. Egy este, amin Géza csatlakozik Kentaurék klubjához.

Kentaur: A Vámpírok Bálja

„Hívtál kisgazdám” - szólt Géza, azaz a vámpír, és így stílusosan beöltözve járták végig Kentaurral a boltokat. Volt ám némi nagyot nézés. Kentaur és Géza már a konyhában is vért szívott, na jó, persze csak képletesen, hiszen Géza-vámpír csak szívószállal bírt inni a nagy fogai miatt. A vámpírok testet öltöttek Kentaurnál egy csettintésre. A véres étlap, a koporsó alakú kenyér és hát a kosztümök mind maximum pontot érdemeltek!

Kentaur és Kaszás Géza vámpírnak öltözve

Pártos Csilla: A Bio-Tisztaság Mániája és a Revü Világa

Pártos Csilla a revü világát választotta vacsorájához, és miután beszerezte az alapanyagokat, beugrott néhány kellékért: ennyi tollat hová tesz? Pártos Csilla tisztaságmániája és bio-imádata azért bizonyos fokig betegségéből fakad.

Janicsák István: A Tyúkvadász és a Falusi Lagzi

Janicsák István maga válaszotta, vagyis kergette a levesbevalót. Így lett a pi-pi-pi-ből, pá-pá-pá. Janicsák István tyúkot fosztott, hurkát töltött, rétest karatézott - egyszóval maga is részt vett - az asszonyok hathatós irányítása alatt - a fogások elkészítésében! Falusi lagzihoz hűen népviseletbe öltöztette vendégeit Janicsák István. Zsuzsának és Csillának azért kellett egy kis pótlás is.

Nádas György: A Retroláz és a Rózsa

Nádas György bevásárló körútján valamiért sarkalatos pont volt a rózsa, de hát csak cserepes akadt. Nádas Györgyben úgy tűnik, igencsak mély nyomokat hagyott a Karda Beával való főzés. Sőt, Anita még kért egy kis kolbászrepetát is! Nádas György és barátai hangulatban is visszaröpítették a vendégeket a hatvanas évekbe!

Pintér Tibor: A Lovon Főző Kardozó

Ki nem lehetett robbantani a nyeregből Pintér Tibort! Lovon ment vásárolni is! Tibor menüjében volt mindenféle étek, hogy mit szeretett volna megidézni, ő tudja - minden esetre sokat vívódott rajta! Pintér Tibor kihívta Nádas Györgyöt, mert szerette volna megtorolni a héten tőle elszenvedett sérelmeket. Volt sírás Pintér Tibor vacsoráján, hiszen olyan érzelmes húrokat pengetett.

Tornócky Anita: A Bókok Özönében

Tornócky Anitát elhalmozták figyelmességgel és bókokkal a piacon. Az egyik szerint még a padlizsán is olyan szép, mint ő. Hajdú Péter sírva fakadt, persze csak a hagymától. Majd segédkezés gyanánt nekilátott kutyát simogatni. Anita menüjének tálalásában segédkezett Ildikó. Közben a fiúk ittak erre is, meg arra is! Ötféle pálinkát kellett végigkóstolni Anita vendégeinek.

Beleznay Endre: Az Elalvó Szakács és a Boogie-Sztárok

Beleznay Endre mindent megtett, hogy halat varázsolhasson vendégeinek az asztalra. Még ezt a hacukát is felhúzta! Láttunk már olyan szakácsot, aki főzés után aludt egyet, de olyat, hogy főzés közben…? Hát Endre most bemutatta: lehetséges! Endre nagy felhajtással köszöntötte vendégeit, akiket az entré után el is akart küldeni. Végül maradtak, jót ettek, igaz Nádas György sokat kötekedett. Beleznay Endre electric boogie világbajnokot szervezett meglepetésként.

Koncz Gábor: A Vadvacsora és a Férfi Centrikus Világkép

Koncz Gábor maga által lőtt vadakkal készült vendégei fogadására, hogy mennyire rutinosan vásárolt be a zöldségeket illetően, az a videóból kiderül! Koncz Gábor két lányával sürgött-forgott a konyhában, és nem felejtette el kifejteni nézetét arról, férfiként és nőként kinek, mi a dolga a világban! A vacsoraasztalnál folyamatos gyanúsítgatás: ki csinált mit, és ki helyett főztek mások?

Mészöly Kálmán: A Szőke Szikla és a Csempészet

Különböző ereklyék, képek és tárgyak őrzik a Szőke Szikla nevét. A konyhában pedig ő maga próbál maradandót alkotni. Kálmán gondoskodott róla, hogy mindenki emlékezzen erre az estére. Mészöly Kálmánnak hihetetlen sztorijai vannak!

Kőbán Rita: Az Érmék és a Vidéki Idyll

Kőbán Rita szerényen kitette érmeit, azt a néhány százat. De igaza van: büszkének kell lenni rájuk! Ilyen idilli környezetben csak nyugodtan lehet élni, és persze finomakat főzni. Ritán látszik is a tapasztalat és az összhang!

Bangó Margit - Hal a tortán 5.

Brunner Márta: Az Éhes Férj és az Ivóverseny

Míg Brunner Márta atyai segítséggel vásárolt és főzött, addig férje szeme kopogott az éhségtől. Csak kapott végül egy tojást. Ha már borospince és hordó és bor, akkor bizony jöhetett az első teszt: ki tud jobban szívni, mármint a lopóval. Hátratett kézzel kellett kis fakorsókból versenyt innia a vendégeknek! Márta hurkája csak kidurrant, de mit szóltak ehhez a vendégek? „Az bálnaizé?” - hát ezt a vásárlást sem rendezi le mindenki minden nap.

Inti: A Latin Est és a Bizarr Ételek

Inti kislánya és kutyája segítségével próbált meg ételeket készíteni. Vidám színekbe öltöztette vendégeit Inti rögtön megérkezéskor, majd feltálalt egy olyan előételt, ami bizarr volt kinézetre, ízre pedig kozmált. Megmutatta, hogy miben is jó igazán! Énekelt és jól rázta, sőt mindenki rázta. A pontokban azonban mindez nem tükröződött.

Miló Viki: A Keleti Hangulat és a Harcművészetek

Miló Viki főzni tanul a „Hal a tortán” aktuális hetén. Az estét egy keleties hangulatú este zárta, amelyről Miló Viki gondoskodott. A bokszolónő szerette volna, ha a társaság ízelítőt kap a múltjából, hiszen Viki nem csak az ökölvívásnak, hanem a keleti harcművészeteknek is nagy tudója. Volt rizspálinka, tai chi ízelítő, pálcikával evés, szamurájkard bemutató és természetesen boksz. Miló Viki már gyerekkorában közel került a keleti életfilozófiához, harcművészethez és a jellegzetes keleti ízekhez is. „Édesapám keleti harcművész, imádja ezt a kultúrát, így én már kisgyerekként ismertem a…”

tags: #palcso #tamas #hal #a #tortan